Domácí sušení

DSC_0006

Proč bychom si měli pořádně přečíst etikety sušeného ovoce?

Už jste si někdy přečetli, co obsahuje takové sušené ovoce, které si běžně, ve standardní obchodní síti, můžeme koupit? Obsahuje přirozeně i látky, které by člověk asi nečekal. Namátkou. Barviva, zvýrazňovače chuti nebo Éčka všeho druhu. Člověk by se asi naivně domníval, že takové sušené ovoce obsahuje pouze ovoce.

Jaká existuje alternativa?

V současnosti je na trhu celá řada sušiček, které se dají pořídit za velmi zajímavé ceny. Určitě se tato investice vyplatí.

V případě, že si ovšem nehodláte, pořizovat dalšího pomocníka do domácnosti, nezoufejte. V celé řadě měst a vesnic vznikají komunitní projekty, které v některých případech zahrnují také tzv. „obecní sušárny ovoce“. Dříve tyto sušárny byly zcela běžné, neboť nebylo mnoho možností uchovávání potravin a sušení se jevilo jako vhodná forma.

Jaké potraviny můžeme sušit?

V domácích podmínkách je vhodné začít se sušením ovoce, hub, ořechů a třeba bylinek. Můžeme také úspěšně sušit těstoviny nebo třeba zeleninu. Ovšem dávejme si pozor na rajčata. Rajčata jsou poměrně náročná na sušení a uskladnění. Velmi rády začnou plesnivět.

V obecních sušárnách bude jistě napsáno, co je a není vhodné sušit a jak dlouho to přibližně trvá.

Jak na to?

Sušení ovoce atd. je velmi jednoduchá záležitost, kterou zvládne každý. Možná krájení ovoce a zeleniny zaujme i vaše děti a budou pomáhat.

Ovoce nebo zelenina se musí pečlivě omýt nebo oloupat, vypeckovat a samozřejmě nakrájet. Bylinky, pokud to jde, sušíme v celku – tedy ne, pokud máme metrový libeček apod. Ovoce není vhodné krájet příliš tence, ale jak už to bývá, příliš „tlustě“ také ne. Křížaly z jablek nebo hrušek krájejte na dílky cca. 3 mm silné. Následně dáme vše do sušárny, vysušíme dle návodu a uskladníme třeba v plátěných pytlících nebo skleněných dózách.

Vaše,

logo