Domácí těstoviny

Móda nebo snad nutnost?

DSC_0003 DSC_0002

Proč si domácí těstoviny připravit?

Možná si vzpomenete na naše babičky nebo maminky, které velmi často připravovaly domácí těstoviny. Převážně domácí vlasové nudle nebo třeba fleky. Poslední dobou se mnoho amatérských kuchařů znovu pouští do jejich výroby. A proč?

Domácí těstoviny připravíme velmi snadno. Postačí kvalitní mouka. Nejvhodnější je mouka z tvrdo-zrnné pšenice. Velmi kvalitní jsou italské mouky, ale jistě se najdou i mouky domácí, ve velmi dobré kvalitě. Možná stojí trošku více, než klasická mouka ze supermarketu, ale stojí to za to. Dále potřebujeme vejce a sůl, a to je vše ze surovin. Následně budeme potřebovat váleček či strojek na těstoviny. Pokud strojek nemáme, nezoufáme. Válečkem to jde také skvěle.

Jaká existuje alternativa?

Těstoviny, a to i velmi kvalitní a chutné, se dají koupit téměř všude. Ovšem kvalita a chuť je přímo úměrná ceně. Pokud se budeme bavit o těstovinách nesušených, ceny nejsou úplně vstřícné. Ne zřídka se setkáme s cenovkou 80 Kč za 2 porce. A na to skutečně pozor. Pokud jste 4 členná rodina, bude to na večeři málo.   Bohužel informace o tom, že se jedná o 2 porce, je psána většinou mikro písmem.

Pokud si vyrobíme těstoviny doma, tak na 4 porce čerstvých těstovin utratíme maximálně 30 Kč a to můžeme směle použít vše v bio kvalitě. Pokud budeme opravdu šetřit, jistě se dostaneme i na 10 Kč, ale již se budeme trošku prát s kvalitou. Po zvážení, co si můžeme dovolit, můžeme začít.

Jak na to?

Připravme si mouku. Doporučujeme začít s ½ kg mouky 1 – 2 vejci. Mouku si prosejeme a dáme na vál. Uděláme důlek na vejce, postačí jedno vejce, ale pokud se budeme chtít skutečně rozšoupnout, dáme dvě. Vejce osolíme a můžeme začít těsto zpracovávat.

Nejde to úplně lehce, ale alespoň uděláme něco pro své tělo. Těsto si uhněteme do hladka. Pokud se nám povede připravit těsto hodně tuhé, stačí přidat troška vody. Následně si těsto rozdělíme na 3 -4 díly a začneme těsto vyvalovat. Těsto rozválíme na pláty 1 – 1,5 mm široké. Pláty necháme na čistých, bavlněných utěrkách proschnout. Stačí 10 minut.

Poté začínáme krájet dle libosti. V případě, že chceme připravovat vlasové nudle, plát si rozkrájíme na pásy cca. 5 cm široké. Pásy dáme na sebe a krájíme velmi ostrým nožem na tenké nudle. Necháme proschnout. V případě, že máme strojek na těstoviny, pracujeme dle návodu výrobce.

Vaše,

logo