Jak na jehněčí maso

Jehněčí maso je velmi oblíbené v celé řadě zemí, ale u nás je stále ještě raritní. Nevím, jestli je to tím, že jehněčí má své typické aroma, nebo jen nevíme, jak toto maso správně upravit. Jehněčí dle mého názoru rozhodně stojí za pozornost! 

Kde nakoupit? 

DSC_0001DSC_0002

V současné době je mnoho možností, kde můžete nakoupit jehněčí maso, ovšem kvalita se může výrazně lišit. Osobně doporučuji, najít si farmu nebo bio farmu v okolí vašeho bydliště. Já osobně nakupuji na farmě Seletický dvůr. Kvalitní jehněčí se dá také nakoupit např. na farmě Košíkobě farmy se nacházejí ve středních Čechách.

Pokud takovou možnost nemáte, najděte si svého řezníka nebo prozkoumejte internet. V poslední době se objevují nové e-shopy věnující se kvalitnímu masu.

Na co si dát pozor?

Jak jsem se už zmínila, kvalita nakupovaného masa může být velmi různorodá. Na statku se pravděpodobně nesetkáte s „podivnou“ kvalitou, ale vždy je dobré, mít se na pozoru. Maso by nemělo být oschlé a vypadat poněkud unaveně. Jehněčí maso má své unikátní aroma, toto není na závadu, ale nelibá, pronikavá vůně, již v pořádku není. Dobrý chovatel nebo řezník vám jistě poradí, který kousek masa se hodí právě pro vás. U chovatelů budete mít jistě možnost, prozkoumat, v jakých podmínkách zvířata žijí.

Doporučuji také, dávat si pozor na cenu. V řetězcích nebo některých „VIP“ řeznictvích může být jehněčí maso poměrně nedostupné.

Jak maso zpracovat?

Jehněčí maso se musí vždy velmi pečlivě odblanit a očistit. Tato práce je poměrně náročná, zvláště pro kuchaře začátečníky. Nutnost je, mít skutečně velmi ostrý nůž. Existují nože, které jsou vhodné na vykostění mas. Pokud takový nůž nevlastníte, nezoufejte. Postačí vám velmi ostrý nůž a trocha šikovnosti. Pokud si koupíte např. kýtu, práce s ní je poměrně náročná, ale vyplatí se trpělivost. Pokud víte, že maso vykostit neumíte, požádejte o to svého řezníka nebo si nekupujte kýtu s kostí, ale např. plec. Nebo můžete upéct tzv. kolínko v celku.

Co z jehněčího uvařit nebo upéct?

 DSC_0053DSC_0073

Pokud jste si zakoupili kotletky – jsou velmi drahé, ale výtečné, doporučuji jednoduchou přípravu např. marinování v oleji, česneku a nasekané petrželce a poté krátkou tepelnou úpravu na grilu. Kotletky nesmíte vysušit, jejich úprava by měla být „medium“.

V případě, že jste si zakoupili kolínka, doporučuji, upéci je s kořenovou zeleninou a česnekem. Ovšem pečte je pomalu a dlouho, maso se musí „rozpadat“.

Z kýty nebo plecka nejraději připravuji jehněčí kari. Recept na výborné „zelené“ kari najdete na našich stránkách. Dále mimo kari připravuji také jehněčí kousky na šalvěji a česneku. Velmi dobře chutnají s kvalitními těstovinami.

Jehněčí maso, kromě kotletek, je skvělé pečené. Jako koření postačí sůl, pepř, kmín a nějaká bylinka.

Vaše, Dagmar Matějková

zakladatelka webu remeslarna.cz a receptarna.cz