Pečený čaj

Proč bychom si měli pořádně přečíst etikety na lahvičkách pečeného čaje?

Pečený čaj se stává velmi oblíbeným nápojem nejenom v restauracích, ale i v domácnostech. Existuje celá řada výrobců, kteří tento produkt nabízejí. Vždy je nutné si pečlivě prozkoumat, z čeho je čaj vyroben.

Pokud vás toto studování přestane bavit, čaj si snadno vyrobíte doma a budete mít jistotu, co pijete.

Jak na to?

Pečený čaj je možno vyrábět celoročně. Stačí mít k dispozici ovoce a třeba i zeleninu, koření a troubu. Pečený čaj je možno připravit jedno druhový, třeba jablečný, anebo více druhový. V tomto případě můžeme upéct ovoce dle libovolné kombinace. Velmi dobře chutnají, například višně, rybíz, ale také pomeranče v kombinaci s mrkví a jablkem. Fantazii se meze nekladou.

Postup přípravy

Ovoce nebo i zeleninu je potřeba dobře očistit. Pokud používáme exotické ovoce, je dobré vědět, jestli je toto ovoce chemicky ošetřeno. V případě, že je ošetřeno chemicky, kůru nepoužíváme. Pokud máme neošetřené ovoce, kůru použít můžeme, ale doporučujeme obezřetnost. Kůra je poměrně hořká a může zkazit chuť čaje.

Ovoce musí být zdravé, nesmí být napadeno plísněmi, hnilobou apod. Takové ovoce ihned vyhodíme.

Ovoce si po očištění nakrájíme na dílky, které budou asi 1 x 2 cm. Pokud budeme používat jablka, hrušky apod. nebudeme je loupat.

Na 1 díl ovoce použijeme 1 díl cukru. Doporučujeme používat cukr třtinový. Nakrájené ovoce dáme do pekáče, zasypeme cukrem, použijeme koření (vanilka, skořice, hřebíček, badyán, fenykl, pepř…) a dáme péci na 200 °C. Občas promícháme. Pečení nám podle množství potrvá asi 1 hodinu.

V mezičase si velmi pečlivě vymyjeme zavařovací sklenice, včetně víček, obsah 0,2 l. Jakmile budeme mít ovoce upečené, okamžitě vše vlijeme do skleniček, ty zavíčkujeme a obrátíme dnem vzhůru. Necháme vystydnout.

Vaše,

logo